Időről időre felvetődik egyik vagy másik dolgozói csoport – legutóbb a mentősök – részéről, hogy helyzetük javítása érdekében sztrájkba lépnek. Gyakran halljuk azonban, hogy a munkabeszüntetés lehetősége 2010-ben lényegében megszűnt Magyarországon. Az érdekvédelem alapköve a sztrájkhoz való jog, ezért igen lényeges kérdés: szabad-e sztrájkolni Magyarországon?
Jelentősek a munkaerőgondok Kelet-Közép-Európában
Lokál.hu, 2017-06-05
A kelet-közép-európai régió országai jelentős munkaerőgondokkal küzdenek, egy munkakör betöltése a cégeknek több hónapba és akár több millió forintba is belekerülhet – derül ki a témában végzett két felmérésből.
Érik a jövő heti bombameglepetés
Napi.hu, 2017-05-30
Már nem tekintik viccnek a szakértők azt a lehetőséget, hogy Jeremy Corbyn, a brit Munkáspárt elnöke lesz Nagy-Britannia következő miniszterelnöke. A regnáló kormányfő imázsát a múlt heti merénylet is komolyan rombolhatja.
Szép csendben harmadolták a megváltozott munkaképességűek fizetését
24.hu, 2017-06-03
Egy szakértő szerint olyan emberektől vesznek most el pénzt, akik sokszor nem is tudják problémájukat megfogalmazni. A minisztériumtól cseles választ kaptunk.
Sötét kép a magyar társadalomról – sokaknak megéri, ha mások nyomorognak
Napi.hu, 2017-05-31
Magyarország távolodik az európai szociális modelltől. A strukturális egyenlőtlenségek stabilizálódtak, a magyar társadalomban túl sok réteg érdeke a szegénység fenntartása, a szegénység csökkentésének az egyik legnagyobb akadálya a nem-szegények haszna a szegénységből. Ez a rendszer nagyon stabil, bár kistelepülési példa azt mutatja, hogy a sikeresség mellett ebben - az uniós és állami - fejlesztési források is jelentős szerepet játszanak.
A szakszervezeti munka megkoronázása
Magyar Szó, 2017-05-31
A Szerbiai Önálló Szakszervezet 114. születésnapja alkalmából április végén Belgrádban megrendezett ünnepi ülésen adták át az idei Április 27. elismeréseket a munkások jogainak érdekérvényesítésében és a szakszervezeti munkában kiemelkedő eredményt elért személyeknek, cégeknek és szakszervezeti szervezeteknek.
Ilyen a huszonegyedik századi rabszolgaság Nyugat-Európában
Magyar Nemzet, 2017-05-28
Olaszország-szindróma: kegyetlen sors jut a külföldön szolgáló román nőknek.
Sztrájkra készülnek a Tesco áruházlánc munkavállaló
Magyar Idők, 2017-05-29
Példátlan összefogás a kiskereskedelemben: együttműködési megállapodást kötöttek az ágazati szakszervezetek annak érdekében, hogy kiharcolják a magyar munkavállalók számára méltó béreket a multinacionális áruházláncoknál. Első körben a piacon a legnagyobb foglalkoztatónak számító Tescónál szerveződik az országos elégedetlenségi hullám, ugyanis a tavaly nyereséget jegyző multivállalat a kormány által elrendelt kötelező januári béremeléseken túl nem hajlandó tovább fejleszteni az áruházi fizetéseket. Emiatt a közeljövőben sztrájkot szerveznek a budaörsi Tesco körül, amelyhez más cégek alkalmazottai is csatlakoznak.
Nem állítja meg a szegénységet az ingyenpénz
Magyar Nemzet, 2017-05-25
Sokakon segítene egy feltétel nélküli alapjövedelem, de rengetegen veszítenének is rajta az OECD szerint.
Elmarad a munkajogról szóló olasz népszavazás
Világgazdaság, 2017-03-17
A római kormány már a pénteki kormányülésen rendelkezhet a népszavazásra bocsátott munkajogi passzus módosításáról, s ezáltal a referendum tárgytalanná válik. A népszavazás dátumát az olasz kormány kedden tűzte ki. A referendumot a CGIL legnagyobb olasz szakszervezet kezdeményezte az úgynevezett voucher-rendszer eltörlésére. A munkavállalók kedvezményes szolgáltatási jeggyel való kifizetéséről van szó, amelyet 2003-ban vezettek be, és …
Megél-e a magyar havi 198 ezerből?
Napi.hu, 2017-05-24
Ön szerint elegendő ennyi pénz a tisztes megélhetéshez? Amennyiben nem, úgy mennyire lenne szükség? A kérdésre igencsak sokféle válasz érkezett.
Halálos fizetés: A munkahely és az emberi fenntarthatóság kapcsolata
Mandiner.hu, 2017-05-27
A munkahelyi stressz az USA-ban az ötödik leggyakoribb halálozási ok, évente százhúszezer áldozatot követel. Ennek a jelenségnek a kezeléséről és gazdasági hatásairól tartott előadást Jeffrey Pfeffer, a Stanford professzora hétfőn az Akadémián. A kutató szerint tévhit, hogy a stresszt kiváltó munkahelyi tényezők, például a hosszú munkaórák csökkentése rontaná a vállalatok hatékonyságát. A menedzserek ugyanakkor nem nyitnak a bizonyíték alapú vezetési technikák felé. A professzor egy társadalmi mozgalom indítását szorgalmazza, ugyanakkor szerinte az állami szabályozás és a rossz munkáltatók feketelistázása is segíthetne a munkafeltételek javításán.
Mi lesz a liberális világrendszer jövője?
Magyar Nemzet, 2017-05-21
Az amerikai hatalmi elit megkezdte a küzdelmet a tömegek lázadása ellen. Árva László írása.