Egy chilei menekült, aki évtizedek óta a magyar szegényeken segít - Carlos Lattes Pavez 1973-ban a katonai diktatúra elől menekült el Chiléből. Hitt a szocializmusban, de már jóval a rendszerváltás előtt találkozott a szegénységgel. Foglalkozott hajléktalanokkal, majd a válság és a devizahitelek miatt tönkrement családokon próbált segíteni.
A fényűzés akkor káros, ha kiáltó ellentétbe kerül a tömegek életszínvonalával
Otpedia.hu, 2020-06-30
Száz éve a világháborús pusztítások a gazdaságot sem kímélték. Az államok és a lakosság is tőkehiánnyal küzdött, a nagy mértékű infláció vagyonokat tett semmivé. Ebben az időszakban állt elő Teleszky János volt pénzügyminiszter azokkal a gondolatokkal, amelyek bár a világban elterjedtek voltak, Magyarországon nem honosodtak meg.
Zombicégek és elképesztő adóssághalom: a gazdasági életmentés ára
Index.hu, 2020-07-24
Az USA-ban csúcsra járatott, de mindenhol futó nagy állami cégmentő programoknak számos kellemetlen mellékhatása lehet. A gazdaságban akkor sem lenne minden rendben, ha megúsznánk a második vírushullámot.
Azonnali.hu, 2020-07-29
A rendpárti és migrációkritikus szociáldemokrata burgenlandi tartományfőnök, Hans Peter Doskozil látványosan támadni kezdte pártelnökét, Pamela Rendi-Wagnert, akinek a vezetése alatt az SPÖ történelme legrosszabb választási eredményét köszönheti és egyszerre ígér például 30 és 35 órás munkahetet. De mire készül Doskozil, ha egyszer épp csak egy éve volt Ausztriában választás?
Hogyan lett a munka az életünk?
Hvg.hu, 2020-07-22
A posztindusztriális társadalmak jellemzője, hogy a munka teljes mértékben eluralja az életünket. Ez határozza meg az identitásunkat, egyes jogainkat, részben a magánéletünket és azt is, hogy mit csinálunk a szabadidőnkben. Egyes teoretikusok szerint radikális reformra szorul a munka világa, mert már rég nincs szükség arra, hogy napi 8-10 órákat dolgozzanak az emberek. Az úgynevezett post-work társadalom idealisztikus elképzelése most a koronavírus-járvánnyal új lendületet kapott.
Tényleg sokkal kevesebbet kellene dolgoznunk, hogy nekünk és a környezetünknek is jó legyen?
Hvg.hu, 2020-07-29
Érezzük mi is, és a bolygó is érzi, hogy ahogyan ma élünk és dolgozunk, az nem jó. De mi legyen helyette? A koronavírus-járvány felerősítette azokat az elképzeléseket, hogy már rég nincs szükség arra, hogy napi 8-10 órákat dolgozzanak az emberek. Cikksorozatunkban megnézzük, hogy mit kínálhat a munka utáni társadalom, az úgynevezett post-work society.
Az a középosztály, amiről a politikusok beszélnek, nem létezik
Index.hu, 2020-07-19
A Hol a Pénz? legújabb adásában Éber Márk szociológussal arról beszélgettünk, hogy hogyan néz ki a magyar társadalom szerkezete és miért növekedtek az egyenlőtlenségek az elmúlt 30-40 évben.
Vajon van az a pénz, ami már nem boldogít?
Magyarhang.org, 2020-07-19
A pénz és a boldogság viszonyáról készített felmérést két pszichológus.
Tüntetést szerveznek a postások
Index.hu, 2020-07-14
Elégedetlenek és tüntetést szerveznek a postás szakszervezetek szombaton 11 órától a budapesti, Vám utcai minisztérium elé.
Sokuknak fizetése sincs, mégis elképesztő jövedelmeket kapnak amerikai topvezetők
G7.hu, 2020-07-19
Manapság az amerikai menedzserek bérezése a vállalat piaci és tőzsdei teljesítményétől függ – ha a cég kellően jól szerepel, akkor a vezetője is nagyot szakíthat.
Szűcs Tamás PDSZ-elnök: „Nekem a lemondás szinte önvédelem volt”
Hvg.hu, 2020-07-14
Meglehetősen csalódott nyílt levélben tudatta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elnöke, hogy lemond. Ennek elsősorban az volt az oka, hogy belefáradt a feladatokba, de úgy érzi, egyelőre nem tudták átvinni a közös feladatvállalás üzenetét a pedagógustársadalom felé. Úgy véli azonban, mindez nem reménytelen, ezért bár visszalép, marad a vezetőségben.
Több száz postai dolgozó demonstrált béremelésért
Index.hu, 2020-07-18
Innen nincs hová hátrálnunk, mondták a szakszervezetek a szombati tüntetésen.
Index.hu, 2020-07-14
Szűcs Tamást nemcsak a kétlaki élete merítette ki, hanem az álladó harcba is belefáradt.